Skip to main content
فواصل تکرار بین ارسال پیامک تبلیغاتی چه مقدار باید باشد؟

فواصل تکرار بین ارسال پیامک تبلیغاتی چه مقدار باید باشد؟

بازاریابی پیامکی به شکل استفاده از پیامک تبلیغاتی شیوه ای است که بسیاری از فروشندگان، شرکت ها و… از آن برای تبلیغ بهتر و بیشتر محصولات خود استفاده می کنند. هزینه کم، همه گیر بودن از جمله مزایای اصلی این نوع تبلیغات است که باعث علاقه مندی استفاده از این نوع بازاریابی شده است. اما آیا استفاده و تکرار پیامک تبلیغاتی باعث اشتیاق و جلب نظر افراد خواهد شد؟ قطعا جواب منفی است. زمانی که شما دارای پیشنهاداتی برای افراد و مخاطبان خود هستید دارای هیجان هستید و دوست دارید زودتر افراد را از نوع محصول خود آگاه کنید ولی آیا ارسال روزانه و آگاه کردن افراد می تواند باعث افزایش علاقه مند کردن به خرید شود.
باید مشتریان خود را راضی نگه دارید شما می توانید پیامک های تبلیغاتی خود را به صورت یک روز در میان یا هفته ای یکبار و حتی ماهانه ارسال نمائید ولی مهم ترین حالت جلب رضایت افراد است اینکه در یک روز پیاپی تبلیغات شما را به شکل مداوم دریافت کنند قطعا نه تنها واکنش مثبتی به آن نخواهند داشت بلکه باعث می شود شماره شما جز بلک لیست قرار داده تا پیامی از شما دریافت نکنند. برای تعیین بهترین فاصله زمانی برای تکرار پیامک تبلیغاتی مقدار توان خرید و همین طور نیاز خریداران باید تنظیم گردد پیامک تبلیغاتی را به مخاطبان زیادی ارسال کنید و از ارسال زیاد و تکرار آن به یک نفر بپرهیزید.

    سنجش تعادل زمانی برای ارسال پیامک تبلیغاتی

برای ارسال و زمان بندی فرستادن پیامک تبلیغاتی تعادل مناسب را رعایت کنید. چناچه ارتباط زیاد با مخاطب داشته باشید به صورتی که پیام های پیاپی تبلیغاتی برای او ارسال کنید به حالت مزاحمت شما را تلقی می کنند و اگر ارتباط کمی برقرار کنید حس بی اهمیتی و درگیر نبودن را برای آن ها ایجاد خواهید کرد. اما چناچه تعادل کاملی را در ارتباط خود داشته باشید همه چیز درست انجام شده و مشتری از ارسال پیامک تبلیغاتی شما رضایت خاطر خواهد داشت. بنابراین ایجاد تعال می توان در بازاریابی پیامکی موفق به شما کمک کند.

اشتراک گذاری

در مقالات قبلی در مورد عوامل مختلفی که باعث جذب شدن افراد و مصرف کنندگان به روش بازاریابی و پیامک تبلیغاتی می شود توضیحاتی داده شد در این بخش چند عامل دیگر که باعث اعتبار بیشتر پیامک تبلیغاتی می گردد به بحث خواهیم پرداخت.
1- شخصی سازی، از جمله خصوصیت منحصر به فرد در موبایل، که باعث هدف گیری صحیح مشتریان و تهیه پیامک تبلیغاتی حساس نسبت به مکان، زمان و نیازهای مشتری را فراهم می نماید. پیامک تبلیغاتی شخصی سازی شده که به طور صحیح برخی از مشتریان را مورد هدف قرار می دهند و با نیازها، ترجیحات و عادات خرید آنها مطابقت می کنند بیشتر به اهدافشان می رسند. انجام این کار حتی ممکن است باعث تشدید تاثیر تبلیغ شود و بازخوردها و پاسخ ها را افزایش دهد و باعث تقویت تصویر موسسه شود.
2- کسب اجازه از کاربران برای ارسال تبلیغ، در برخی از کشورها به منظور مستقیم شدن آگهی ها، شرکت های تبلیغ کننده و یا اپراتورهای تلفن همراه، از کاربران تلفن همراه در ازای دریافت ظرفیت رایگان تلفن همراه و یا دریافت وجه برای ارسال پیامک های تبلیغاتی اجازه کسب می کنند. در این روش با کاربران تلفن همراه تماس گرفته شده و چناچه موافق این روش باشند اطلاعاتی در مورد حرفه، تحصیلات، نیازها، محصولات مورداستفاده و... از او جمع آوری شده در یک پایگاه داده از آن استفاده می شود تحقیقات نشان دهنده رشد این روش می باشد.


    سن و جنسیت تاثیر بر اعتبار پیامک تبلیغاتی


جنسیت، افراد در نوع استفاده و تاثیر پذیری نسبت به تلفن های همراه و پیامدهای آن موثر است. زنان و مردان تلفن های همراه و استفاده از آن را به شکل های متفاوت و مفهومی جداگانه درک می کنند. طبق تحقیقات مردان در مقایسه به زنان، پیامک تبلیغاتی را اطلاعاتی تر و معتبرتر می دانند و تمایل بیشتری برای خرید بعد از دریافت پیامک تبلیغاتی دارند. سن نیز تاثیرگذار است، به طور کلی افراد جوان تر در برخی از ابعاد نگرش مثبت تری نسبت به پیامک تبلیغاتی دارند. ارسال پیامک تبلیغاتی برای کاربران جوان به ویژه برای گروه سنی 15تا 24 سال بیشتر جذابیت دارد.

آیا می توان به وسیله ارسال پیام کوتاه کسب در آمد نمود ؟ آیا ارسال پیامک تبلیغاتی تاثیری بر فروش خواهد گذاشت؟ این ها سوالاتی است که افراد در دفعه اول استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه با آن مواجه هستند. پاسخ این سوالات را می توان به روشنی داد بله یکی از روش های بسیار موثر جهت کسب درآمد و فروش ارسال پیامک تبلیغاتی از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه می باشد. چناچه شما در گذشته دارای بازاریابی ناموفقی بوده اید و نتوانسته اید با مقدار بودجه و هزینه ای که صرف آن تبلیغ کرده اید به کسب و کار خود رونق بدهد باید بگوییم بهترین روش امتحان کردن روش ارسال پیامک تبلیغاتی است که با کمترین هزینه بیشترین بازدهی و افزایش فروش را نصیب شما می کند.
یکی از مباحثی که خود سامانه ارسال پیام کوتاه می تواند برای شما به بار بیاورد ارسال پیام های ارزش افزوده است که با کسر هزینه از مخاطب باعث درآمدزایی برای شما می گردد. با کمی خلاقیت، ابتکار و بسته به توانایی فردی می توانید شما هم یک نمونه از این پنل ها ایجاد کنید مثلا جهت مبحث آموزش زبان انگلیسی مخاطبان را مشتاق به آموزش کنید و در ازای پرداخت مبلغ مشخصی روزانه ویا هفتگی با ارسال پیام کوتاه به آموزش پیامکی بپردازید که این یکی از روش های مستقیم استفاده از خود سامانه ارسال پیام کوتاه جهت کسب درآمد می باشد.


    میزان فروش از طریق سامانه ارسال پیام کوتاه


با بکار گیری چندین اصول، قواعد و تکنیک های ساده، با استفاده از سامانه ارسال پیام کوتاه می توانید مشتریان زیادی به دست آورده و افراد زیادی را وادار به خرید کنید. نگارش پیامک تبلیغاتی شما باید به نحوی باشد که حس خرید را در مخاطب القا کند. بازار هدف مهم ترین بخش، جهت ارسال پیامک تبلیغاتی است این که محصول مشخصی را می خواهید بفروشید باید از قبل مخاطبان خود را مشخص کنید مثلا چناچه شما فروشنده تجهیزات ماشین راه سازی هستید نمی توان بازارهدف شما همه افراد باشد بلکه باید مخاطبانی را انتخاب کنید که به شکل موضوعی با این وسیله در ارتباط باشند. در نگارش متن پیامک تبلیغاتی خود دقت کنید کوتاه و مختصر بنویسید مخاطبان و مشتریان شما به پیام های کوتاه زودتر واکنش نشان داده و میزان تاثیر گذاری بیشتری دارد. استفاده از کلمات کلیدی را در متن پیامک تبلیغاتی خود فراموش نکنید.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

  • کلمه کلیدی اثر گذار در پیامک تبلیغاتیکلمه کلیدی اثر گذار در پیامک تبلیغاتی در بازاریابی پیامکی کلمه کلیدی یک عدد یا یک کلمه است که به مخاطبان این اجازه را می دهد با ارسال آن در لیست افراد در جهت دریافت پیامک تبلیغاتی از طرف فرستنده پیام […]
  • عوامل موثر بر اعتبار پیامک تبلیغاتیعوامل موثر بر اعتبار پیامک تبلیغاتی در مقالات قبلی در مورد عوامل مختلفی که باعث جذب شدن افراد و مصرف کنندگان به روش بازاریابی و پیامک تبلیغاتی می شود توضیحاتی داده شد در این بخش چند عامل دیگر که باعث […]
  • ضریب نفود بالای پیامک تبلیغاتیضریب نفود بالای پیامک تبلیغاتی امروزه تبلیغات از طریق تلفن همراه یا همان پیامک تبلیغاتی، به دلیل ضریب نفوذ بالا در میان مردم، به عنوان یک رسانه پرطرفدار در عرصه تبلیغات معرفی شده است. به شکلی که […]
  • ایجاد سامانه ارسال پیام کوتاهایجاد سامانه ارسال پیام کوتاه همان طور که در مطالب قبلی اشاره شد مقدار دیده شدن اس ام اس نسبت به ایمیل بسیار بیشتر است و درصد دیده شدن توسط اس ام اس و پیام کوتاه بسیار بالاتر از انتقال پیام به […]
اشتراک خبرنامه پیامکی

×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×