Skip to main content
پیامک تبلیغاتی موفق است یا پیام ایمیلی

پیامک تبلیغاتی موفق است یا پیام ایمیلی ؟

در مطالب قبلی در مورد پیامک تبلیغاتی و استفاده از طریق پنل اس ام اس و مقدار اثر گذاری آن بحث شد اما آیا این روش واقعا راه موفقی برای تبلیغات گسترده است یا خیر؟ طی تحقیقات صورت گرفته افراد به دلیل مشغله کاری و ذهنی تمایل به خواندن متن های کوتاه و سریع دارند و خواندن چند جمله برای جذب شدن آن ها کافی است. در صورتی که استفاده از متن های طولانی و بلند به شکل پوستر و یا تبلیغات های اینترنتی و ایمیلی موفق نبوده است و همین طور از جمله مشکلات این گونه از تبلیغات دسترسی مخاطب است که امکان دسترسی برای همه وجود نخواهد شد.

با همه گیر شدن و در دسترس بودن خطوط موبایل و آنتن دهی آن به طور گسترده در همه فضاها دیگر نگرانی بابت ارسال پیامک تبلیغاتی وجود ندارد و اطمینان از این که پیامک تبلیغاتی به دست مخاطب خواهید رسید وجود دارد ولی برای تبلیغات اینترنتی باید فرد این دسترسی را برای خود ایجاد کند زیرا هنوز استفاده از اینترنت همه گیر نشده و زمان زیادی جهت استفاده به شکل عمومی آن طی خواهد شد تا به شکل فراگیر درآید. مشکل دیگر این که همه افراد و مخاطبان شما دارای ایمیل نیستند بنابراین شاید بخش اعظمی از مخاطبان و مصرف کنندگان محصول و خدمات خود را با این روش تبلیغاتی از دست بدهید و یا نتوانید به خوبی تحت تاثیر قرار دهید و یا این که امکان وجود دارد پیام تبلیغاتی شما به اسپم ایمیل رفته و فرد هرگز آن را بازدید نکند.

پیامک تبلیغاتی و استفاده عام
همان طور که گفته شد امروزه موبایل و خطوط آنتن دهی آن بسیار موفق تر عمل کرده و تلفن همراه به شکل عام تری در دسترس افراد است. نفرات زیاد و یا شاید بتوان گفت همه مخاطبان شما دارای یک خط موبایل جهت دسترسی هستند در صورتی که اینترنت هنوز به طور کامل در دسترس همه نیست، بنابراین استفاده از پیامک تبلیغاتی و بازاریابی به این روش موفق تر از روش های ایمیلی می باشد.

اشتراک گذاری

یکی از بحث مهم فروش، جلب نظر مشتری است و در این راه باید یک بازاریابی موثر جهت بدست آوردن و هم چنین اطمینان در خرید ایجاد کرد. جهت ایجاد افکار مثبت و منطقی در مورد خرید می توان به وسیله پیامک تبلیغاتی برای به دست آوردن این منظور تلاش نمود. پیشنهاد شما باید برای مشتری جذاب و ارزشمند جلوه نماید تا تمایل خرید را در او جلب نمائید. یکی از بخش های مهم برای جلب نظر مشتریان و استفاده از مزایای فروشگاه بهره گیری از پیامک تبلیغاتی و بازاریابی پیامکی است این که مشتریان شما تمایل خود را برای دریافت پیامک تبلیغاتی شما نشان دهند، اما روش کسب این علامت مثبت از طرف مشتری چیست؟


قبول پیشنهاد پیامک تبلیغاتی و ایجاد یک دایرکتوری از مشتریان
پیشنهاد پیامکی شما باید آنقدر از نظر مشتری جذاب و با ارزش جلوه نماید تا او بخواهد که اشتراک جهت دریافت پیامک تبلیغاتی محصولات و خدمات شما را بپذیرد. شما باید برای او مشخص نمائید بازاریابی پیامکی شما دارای چه امکاناتی برای اوست با این کار چه مزایایی را به دست خواهد آورد. باید به مشتری تفهیم شود که پیامک تبلیغاتی شما چه سودی برای آن ها خواهد داشت. برای ترغیب مشتریان و مخاطبان خود برای قبول اشتراک راه های مختلفی وجود دارد یکی از نمونه های آن استفاده از کلمه کلیدی است که مقالات بعدی در مورد آن به بحث خواهیم پرداخت.
یکی از مزایای این روش بازاریابی و جذب اشتراک برگشت سرمایه در طولانی مدت می باشد زیرا بعد از مدتی شما دارای یک دایرکتوری ازشماره مشترکانی خواهید بود که بیشتر آن ها با میل و علاقه مندی پیامک های شما را دریافت می کنند قطعا با رغبت بیشتری به مطالعه تمام پیامک های دریافتی از شما روی می آورند. به این طریق شما برای کسی ایجاد مزاحمت پیامکی نداشته اید. فشار و تحمیلی از طریق ارسال پیامک تبلیغاتی شما به مشتری وارد نیست و هم چنین اعتماد مشتریان به شما بیشتر جلب می گردد.

امروزه یکی از روش های بسیار موثر برای جلب مشتری و فروش بیشتر کالا و خدمات استفاده از پیامک تبلیغاتی است. پیامک تبلیغاتی می تواند ابزار پرکاربردی جهت فروشگاه ها و عرضه محصولات باشد به شکلی که در بعضی از کسب و کارها بازاریابی و تبلیغاتی پیامکی به شکل تاثیر گذار است که اگر استفاده از پیامک تبلیغاتی جهت بازاریابی و اطلاع رسانی از آن نباشد با شکست روبرو خواهد شد. امروزه این روش یکی از کار آمدترین و پرکاربردترین روش های موثر جهت جلب مشتری می باشد.
زمانی که ابزاری را خریداری کرده و می خواهیم از آن استفاده کنیم تا وقتی از نحوه استفاده از آن آگاهی کامل نداشته باشیم با مشکل برخورد خواهیم کرد. استفاده از پیامک تبلیغاتی نیز مانند وسیله و ابزار جدیدی می باشد که باید از فنون ارسال و روش های اجرایی آن و مقدار نتیجه گیری بعد از آن اطلاعات کاملی داشته باشیم. در مورد خاص و منحصر به فرد بودن پیامک تبلیغاتی خود تلاش کنید زیرا قاعدتا افراد دیگر نیز اجناسی مانند شما دارند و برای بازاریابی پیامکی آن اقدام کرده اند بنابراین باید سعی نمائید به شکل خاص و منحصربه فرد عمل نمائید تا تاثیر گذاری بیشتری را متوجه کار خود نمائید.


    مخاطبان مشخص جهت پیامک تبلیغاتی موفق


قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی خود باید مشخص نمائید که پیامک تبلیغاتی شما چه مخاطبانی دارد. آیا دارای مخاطبان خاصی هستید و یا این که دارای مخاطبان عام می باشید. پیام و تبلیغ شما به تفکیک جنسیتی نیاز دارد مخصوص بانوان است و یا آقایان؟ به درد چه گروهی از مردم می خورد؟ بنابراین قبل از ارسال پیامک تبلیغاتی به طور واضح و دقیق گروه هدف را مشخص کنید زیرا اگر بدون هدف گذاری و مشخص کردن این که محصول و یا خدمات شما به درد چه افرادی خواهد خورد به ارسال پیامک تبلیغاتی بپردازید، مقدار زیادی از هزینه ای که صرف ارسال پیامک نموده اید را از دست خواهید داد بنابراین باید به شکل دسته بندی های مشخص از افرادی که باید پیام شما را دریافت کنند دفترچه تلفنی را ترتیب دهید و محصولات خود را منحصرا به آن ها ارسال کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar

مطالب مرتبط

  • ایجاد سامانه ارسال پیام کوتاهایجاد سامانه ارسال پیام کوتاه همان طور که در مطالب قبلی اشاره شد مقدار دیده شدن اس ام اس نسبت به ایمیل بسیار بیشتر است و درصد دیده شدن توسط اس ام اس و پیام کوتاه بسیار بالاتر از انتقال پیام به […]
  • روش انتخاب متن مناسب جهت استفاده از پنل اس ام اسروش انتخاب متن مناسب جهت استفاده از پنل اس ام اس جذب کردن مشتری به وسیله استفاده از پنل اس ام اس دارای فن خاصی است که هر کسی توانایی آن را ندارد و مهارت داشتن در این زمینه بسیار مهم است. بعضی از مشترکین پنل اس ام […]
  • پیامک های تبلیغاتی و نکات ضروری در ارسال اس ام اسپیامک های تبلیغاتی و نکات ضروری در ارسال اس ام اس کسانی که پنل اس ام اس دارند و تنظیم کننده پیام های تبلیغاتی می باشند باید به نکاتی توجه کرده تا اس ام اس تبلیغاتی و پیام آن ها مورد توجه قرار گیرد. از جمله زمان […]
  • پیامک تبلیغاتی موفق و اصول بازاریابیپیامک تبلیغاتی موفق و اصول بازاریابی امروزه یکی از روش های بسیار موثر برای جلب مشتری و فروش بیشتر کالا و خدمات استفاده از پیامک تبلیغاتی است. پیامک تبلیغاتی می تواند ابزار پرکاربردی جهت فروشگاه ها و […]
اشتراک خبرنامه پیامکی

×
اشتراک خبرنامه ایمیلی
×